डकुमेन्ट्री फिल्म ‘गलकोट -अ ल्यान्ड विथ हिडन ग्लोरी’ को प्रिमियर सम्पन्न


काठमाडौँ। बाग्लुङ गलकोटको मध्यभाग हटियामा रहेको होटल गलकोट स्क्वायरमा डकुमेन्ट्री फिल्म ‘गलकोट-अ ल्यान्ड विथ हिडन ग्लोरी’ को प्रिमियर सम्पन्न भएको छ ।

आकाश युएसबी थापाले निर्देशन गरेको चलचित्रमा गलकोटको इतिहास, समसामयिक घटनाक्रम, कला, संस्कृति, खेलकुद, कृषि, पर्यटन, शिक्षा, स्वास्थ्य र रोजगारीको समृद्ध कथा समेटिएको छ । केशव विक्रम सिंहले मनमोहक कथा लेखेका छन् भने ध्रुवराज पराजुलीले सम्पादनमा उत्कृष्ट काम गरेका छन् ।

गलकोट नगरपालिकाका मेयर भरत शर्मा गैरेले यो डकुमेन्ट्री निर्माण गर्ने प्रतिभावान टिमलाई सम्मान गर्दै स्क्रिनिङमा सहभागी भएका थिए । गलकोटको इतिहास र उज्ज्वल भविष्यको उत्सवमा बासिन्दा र प्रतिष्ठित दुवैको उपस्थिति थियो।

वृत्तचित्रको उद्देश्य गलकोटको अवास्तविक सम्भाव्यता र पत्ता नलागेका रत्नहरूलाई हाइलाइट गर्दै गलकोटका कम ज्ञात पक्षहरू प्रकट गर्ने हो। बाग्लुङ जिल्लाको मध्यभागमा रहेको यस जादुई क्षेत्रलाई ध्यानमा राख्दै ‘गलकोट – अ ल्याण्ड विथ हिडन ग्लोरी’ ले विश्वभरका दर्शकहरूमा चिरकालीन प्रभाव पार्ने तयारी गरेको छ। प्रिमियर शोमा फिल्ममा काम गर्ने र सहयोग गर्नेलाई सम्मान पनि गरिएको थियो।